schindler

audit. daně. poradenství

aktuality

6.12.2012

Senátoři podle očekávání zamítli daňový balíček, který obsahuje například zvýšení sazeb DPH. Proti návrhu na středeční schůzi horní komory hlasovalo 50 z 67 přítomných senátorů, poslanci koaličních stran se tak nyní budou muset pokusit veto Senátu přehlasovat. Rozhodnutí horní komory však nebylo překvapením, jelikož v Senátu má většinu opozice, která zamítnutí dopředu avizovala. Balíček, jehož schválení je klíčové pro státní rozpočet, se tak vrátí do Poslanecké sněmovny. Nejdříve jej však poslanci mohou znovu projednávat 18. prosince.

7.11.2012

Poslanecká sněmovna dnes prohlasovala daňový balíček, který přinese velké změny ve zdanění především fyzických osob. Po jeho pravděpodném vrácení senátem zpět poslanecké sněmovně bude o zákonu hlasováno znovu. Samozřejmě, poslední slovo bude mít ještě prezident.

7.11.2012

Sněmovna podpořila vládní předlohu na regulaci anonymních akcií. Míří do ústavně-právního výboru. Opozice pokládá návrh za nedostatečný, chce zrušení akcií na majitele. Vládní návrh předpokládá, že firmy budou muset zapsat anonymní akcie do centrálního depozitáře, nebo je uložit v listinné podobě u bank. Obě varianty podle ministerstva spravedlnosti zajistí možnost identifikovat vlastníka, kterou budou moci využít policisté, žalobci, soudci či zadavatelé veřejných zakázek a poskytovatelé dotací. Vlastník anonymních akcií bude mít v případě, že bude zákon platit, tři možnosti - zaknihovat akcie u centrálního depozitáře, uložit je pod jménem u registrované banky, nebo se rok od účinnosti zákona anonymní akcie transformují na akcie na jméno.